قیمت سمعک نامرئی

قیمت سمعک نامرئی، کوچکتر بودن سمعک به این معنا نمی باشد که قیمت آن بالاتر از دیگر سمعک ها باشد یکی از فاکتورهای مهم تکنولوژی های به کار رفته و کیفیت به کار رفته در سمعک ها است که در آخر قیمت آن ها را رقم خواهد زد.

بدانید که سمعک هم مثل گوشی موبایل، تلوزیون، برندهای مختلف و قیمت های گوناگونی دارد و یکی از سوال های شما هنگام خرید سمعک درباره قیمت است.


انواع سمعک های نامرئی و قیمت های آن


1-سمعک های نامرئی داخل مجرا(IIC) : این سمعک ها از مخفی ترین سمعک ها در داخل گوشی می باشند و از قطعات کوچک و با کیفیتی برخوردار است.
2-سمعک های نامرئی کاملا داخل مجرا ((CIC: این سمعک ها کمی بزرگتر از سمعک های نامرئی داخل مجرا می باشند.
3-سمعک نامرئی پشت گوشی: بلندگوی این سمعک درون گوش قرار می گیرد و بدنه آن در قسمت پشت گوش قرار دارد .
اگر تکنولژی استفاده شده در سمعک داخل مجرا با سمعک کاملا داخل مجرا در یک سطح باشد قیمت آن ها هم یکسان می باشد معمولا اندازه سمعک ها در قیمت تاثیری ندارد. قیمت سمعک نامرئی وابسته زیادی به برند آن دارد و بر اساس فاکتورهای گوناگونی مشخص می شود.


برخی از عوامل موثر در تعیین قیمت سمعک نامرئی


1-تاثیر تکنولوژی بر قیمت های سمعک نامرئی: هرچه تکنولوژی سمعک افزایش یابد و پردازش های بیشتری در مدارات آن انجام شود، قیمت سمعک نامرئی افزایش می یابد. سمعک های نامرئی در رده های گوناگونی از تکنولوژی هوشمند تولید می شود و جداسازی گفتار از صداهای زمینه، تکنولوژی های پیشرفته شناسایی محیط و کنترل سوت سمعک در قیمت سمعک نامرئی نقش دارند.
2-تاثیر سایز بر قیمت های سمعک نامرئی: سمعک نامرئی در مدل هایی که بیشرفته تر است دارای قطعات کوچکتر و قدرتمندتری است و قیمت سمعک نامرئی در برندهای معتبر به دلیل نامرئی بودن از قدرت بیشتری هم برخوردار است. سمعک های نامرئی اصل از رده های سمعک هوشمند به بالا در دسترس است و سایز کوچک آنها در صورت تکنولوژی های پیشرفته امکان پذیر خواهد بود.


نتیجه گیری


سمعک نامرئی به علت ارتباط مستقیم با جرم گوش و رطوبت آن بسیار آسیب پذیر است و هر چه کیفیت ساخت بیشتر باشد و نسبت به آب و رطوبت مقاومت بیشتری وجود داشته باشد قیمت سمعک نامرئی بیشتر است.