تاریخچه سمعک

تاریخچه سمعک، با گذشت زمان و اختراع وسایل الکترونیکی انسان تصمیم به ساخت وسیله ای برای تقویت شنوایی گرف چون که، همیشه افرادی بوده اند که در اثر حادثه یا کهولت سن یا مادرزادی دچار ضعف شنوایی شده اند.

سمعک وسیله ی بسیار ضروری و کوچک بوده که نیاز انسان را برطرف می کند و به وجود آمدن سمعک توسط فردی به نام فردریک رین در لندن است.


سمعک های اولیه


یکی از انواع اولین سمعک طوری ساخته شده بود که روی گوش قرار می گرفت و سرتاسر گوش را فرا می گرفت. فردریک رین شیپورهای گوشتی، بادبزن های گوش و لوله های مکالمه را ساخت که این وسیله به تقویت صداها کمک می کرد و قابل حمل بودند. بزرگ ترین ایراد سمعک های اولیه اندازه بزرگ آن ها بود و هرچقدر دستگاه بزرگتر بود، صداهایی که به گوش می رسید بلند تر میشد. پس برای قابل حمل بودن دستگاه باید سایز آن ها را کوچک می کردند که این کار سودی برای فرد استفاده کننده نداشت. در اواخر سال 1880 میلادی شیپورهای صوتی لوله هایی مثل مخروط که دو سر داشتند و صداها را دریافت می کردند به گونه ای ساخته شدند که درون گوش قرار گیرد و به همین دلیل، افراد علاقه زیادی نسبت به سمعک های پنهان نشان دادند.


تحولات سمعک از دوره های قبل تا به الان


در دنیای سمعک با توجه به آنچه در تاریخچه ی سمعک گفته ایم می توان مدعی بود که، تکنولوژی راه دوری را پیمودیم تا توانسته ایم به امکانات فعلی برسیم در ابتدا برای حل مشکلات شنوایی از شیپورهای گوشی استفاده می شد و در حال حاضر ما از سمعک هایی استفاده می کنیم که، قادر به تعویض باتری دارند و نحوه ی استفاده از آن ها بسیار راحت است و هوشمندی این سمعک ها به صورتی است که خودشان را با شرایط فعلی کاربر وقف می دهند.
نتیجه گیری
سایز باطری های گذشته در سمعک نسبت به سمعک های امروزی بسیار بزرگتر بوده اند و در خلاف سایز بزرگشان چند ساعت بیشتر کار نمی کردند که این امر یک عیب به حساب می آید.