برندهای سمعک

برندهای سمعک، تمامی برندهای سمعک بسیار قدرتمند بوده و همه ی آن ها دارای گارانتی می باشند و انتخاب برند، امری سلیقه ای است. تکنولوژی سمعک ها به طور چشمگیری تغییر کرده و نسبت به گذشته عملکرد خیلی بهتری داشته اند.

تکنولوژی به کار رفته در برندهای سمعک تا حدودی با هم متفاوت می باشند و هر برندی تلاش می کند تا هر چند سال تکنولوژی جدیدتری را معرفی کند.


برخی از بهترین برندهای سمعک


1-سمعک زیمنس: این سمعک ها از تکنولوژی روز دنیا استفاده کرده اند تا هر سال کیفیت محصول خود را بالا ببرند و برای بهبود شنوایی تلاش صادقانه ای می کنند که این دو مورد از ویژگی های این سمعک است.
2-سمعک ویدکس: طراحی خوب سمعک ویدکس فقط ظاهر آن نیست و در داخل هم بهره ای از آن وجود دارد و این سمعک صدا را گیرا می کند و با استفاده از تلفن همراه و فناوری بلوتوث به آهنگ های دلخواه خود گوش کنید.
3-سمعک فوناک: دارای باتری قابل شارژ می باشد و یکی از کاربردی ترین سمعک ها در جهان است که از مهم ترین ویژگی های سمعک فوناک استفاده از جدیدترین تکنولوژی دنیا است.


چرا انتخاب بهترین برند سمعک مشکل است


1-کم شنوایی بسیار پیچیده است: ویژگی های شخصی از قبیل میزان و نوع کم شنوایی و توانایی درک گفتار می تواند میزان رضایت از سمعک را به میزان بسیار زیادی تحت تاثیر قرار دهد.
2-سمعک ها برای نیاز های شنیداری متفاوتی طراحی شده اند: برای افرادی که باقی مانده شنوایی شان خیلی کم است نیاز به سمعک های قوی تری داریم تا تقویت بیشتری صورت بگیرد. معمولا سمعک های قوی تر نیاز به باتری بزرگتری دارند پس اندازه سمعک برای اینکه باتری سمعک داخل آن قرار گیرد کمی بزرگتر می شود.
3-استفاده از سمعک هنوز رایج نشده است: استفاده از سمعک هنوز در بین مردم متداول نشده اما، خوشبختانه در ایران استفاده از سمعک و استفاده از آن رو به بهتر شدن می باشد. همراه افزایش آگاهی از اینکه چقدر حفظ شنوایی برای سلامت عمومی اهمیت دارد ما میزان استفاده سمعک در جوانان را مشاهده می کنیم که رو به افزایش است.
4-عملکرد سمعک ها به دانش فردی و مهارت بالینی خیلی وابسته اند: شما امکان دارد پیشرفته ترین سمعک را بخرید اما به دلیل اینکه کارشناس شما در زمینه تجویز سمعک خیلی مهارت نداشته و با ویژگی های تنظیم سمعک آشنا نبوده اند، ممکن است حداکثر کارایی لازم را برای شما نداشته باشد.


نتیجه گیری


در مورد تعمیر سمعک برخی از برندها خدمات بهتری را دارند برای نمونه، در یکی از برندها تا زمانی که سمعک تعمیر نشده عملکرد بسیار خوبی دارند و، بعد از تعمیر عملکرد سمعک مثل قبل نیست.