سمعک نامرئی چیست ؟ ، به احتمال زیاد اسم سمعک نامرئی به گوشتان زیاد خورده باشد و تمایل داشته باشید که بدانید سمعک نامرئی چیست ؟ سمعک نامرئی در حقیقت سمعکی می باشد که کلا در داخل مجرای گوش قرار دارد و از بیرون توجه افراد را به طرف خود جلب نمی کند .

و قابل دید نیستند و این ویژگی این سمعک توانسته است که توجه افراد را نسبت به خود جلب کند . در سال های گذشته پیشرفت تکنولوژی در ساخت سمعک ها به طرفی رفت که در آن کوچکی و از قابل دید نبودن سمعک از اهمیت ویژه ای برخوردار شد و سمعک های نامرئی خیلی از هر وقت دیگری مورد استقبال افراد قرار گرفت ، در آخر مهم است که بدانیم سمعک نامرئی چیست و این سمعک چه خاصیت هایی به نسبت سمعک های دیگر دارا است . سمعک نامرئی را با نام های دیگری عبارت است از سمعک داخل کانال گوش یا سمعک مخفی نیز می شناسند . در دنیای امروز سمعک های خیلی خیلی کوچک به سفارش مشتری و مناسب با اندازه گوش فرد کم شنوا ساخته شده است و این سمعک ها در واقعیت در عمق گوش افراد جایگزاری شده و می تواند به افراد کم شنوا جدا از کمک دررابطه با شنوایی کمک به بیشتر شدن سطح اعتماد به نفس فرد نیز بنماید .

 

مزایای سمعک نامرئی چیست ؟


برای شناخت این سمعک های نامرئی که از چه مزیت خوبی برخوردار هستند باید گفت که در سمعک های نامرئی ، نامرئی بودن و مشاهده نشدن از مهم ترین خوبی های این مدل سمعک محسوب می شود  ، که می تواند باعث به وجود آمدن اعتماد به نفس در فرد کم شنوا شود . بعضی از این سمعک های نامرئی که برابر با پیشرفتت های نوین تکنولوژی ساخته شده اند می توانند در 24 ساعت شبانه روز و همچنین 7 روز هفته مورد استفاده در گوش باشند بدون آن که از نظر ظاهری قابل دید باشند . کیفیت سمعک های نامرئی برای کم شنوایی ملایم تا متوسط خیلی مناسب می باشد و این قابلیت را دارد که صداها را به خوبی به گوش فرد برساند .
اولین تولید کننده ی سمعک های نامرئی شرکت استارکی بوده است . سمعک های نامرئی به شکلی طراحی شده اند که به عمق کانال گوش نزدیک باشند . اما ، باید گفت که این مدل سمعک برای کلیه ی افراد خوب نیست . زیرا به علت اندازه ی کوچک نمی تواند کیفیت صدای مورد احتیاج را برای کسانی که دچار کم شنوایی شدید هستند تامین شوند . در آخر تنها کسانی که از کم شنوایی سطح کم تا متوسط در عذاب هستند قابلیت استفاده از این سمعک ها را دارند ، در آخر احتیاج است تشخیص نهایی این امر که آیا به کارگیری از این سمعک برای افراد مفید خواهد شد و یا خیر به متخصصین شنوایی باید سپرده شود .