منظور از کم شنوایی فرکانس بالا چیست و چه علائمی دارد

منظور از کم شنوایی فرکانس بالا چیست و چه علائمی دارد، این روزها یکی از بیماری‌های شایع گوش، کم شنوایی فرکانس بالا است. متاسفانه هیچ بازه سنی مشخصی ندارد و در هر سنی ممکن است برای افراد مختلف رخ بدهد. با توجه به اینکه این بیماری غیرقابل برگشت است، بهتر است قبل از درگیر شدن با آن به فکر پیشگیری باشید. برای همین ما می‌خواهیم در این مقاله توضیحاتی را درباره‌ی این بیماری در اختیار شما قرار دهیم، تا با آگاهی بیشتری با آن مواجه شوید.

ادامه مطلب: منظور از کم شنوایی فرکانس بالا چیست و چه علائمی دارد

فیلتر سمعک چیست و چه زمانی باید آن را تعویض کرد

فیلتر سمعک چیست و چه زمانی باید آن را تعویض کرد، سمعک ها از اجزای مختلفی ساخته شده ند که یکی از این اجزاء فیلتر است. داشتن شنوایی مناسب در بر قراری ارتباط مناسب با دیگران و داشتن زندگی عادی ضروری است. از این رو استفاده از وسایل با کیفیت و لوازم جانبی سمعک به خصوص فیلتر سمعک که از آن در برابر جرم گوش محافظت می کند، ضروری است. این لوازم جانبی متناسب با نوع و مدل سمعک، دارای اندازه‌های متفاوت است. 

ادامه مطلب: فیلتر سمعک چیست و چه زمانی باید آن را تعویض کرد

آشنایی با بیماری منییر، علائم و روش های درمان آن

آشنایی با بیماری منییر، علائم و روش های درمان آن، بیماری منییر نوعی اختلال در گوش میانی است که می‌تواند منجر به سرگیجه و کاهش شنوایی شود. در اکثر موارد این بیماری تنها یک گوش را درگیر می‌کند، اما در برخی موارد نیز هر دو گوش متأسفانه عوارض بیماری را نشان داده‌اند. بیماری منییر محدودیت سنی ندارد و در هر سنی ممکن است علائم آن ظاهر شود، اما معمولا در سنین جوانی و میان‌سالی بیشتر دیده می‌شود و در میان زنان شایع‌تر است. منییر یک بیماری مزمن به‌ شمار می‌رود با این حال درمان‌های مختلف می‌تواند به تسکین علائم و به حداقل رساندن عوارض طولانی مدت آن بر زندگی شما کمک کند.

ادامه مطلب: آشنایی با بیماری منییر، علائم و روش های درمان آن

آشنایی با سکته گوش یا کری ناگهانی، عوامل موثر و علائم آن

آشنایی با سکته گوش یا کری ناگهانی، عوامل موثر و علائم آن، همان‌‌طور که میگرن‌های مختلفی داریم، سکته هم فقط ویژه قلب و مغز نیست. جالب است بدانید گوش شما هم ممکن است دچار سکته شود! در این مقاله قصد داریم شما را با سکته گوش یا کری ناگهانی آشنا کنیم. همچنین در ادامه به بررسی عوامل موثر بر آن و راه درمان آن نیز خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب: آشنایی با سکته گوش یا کری ناگهانی، عوامل موثر و علائم آن

آشنایی با اختلال پردازش شنوایی و علائم آن

آشنایی با اختلال پردازش شنوایی و علائم آن، با اینکه عموما آغاز این اختلال پردازش شنوایی در کودکی است اما در هر سنی می‌توان به آن مبتلا شد. معمولا دو تا هفت درصد کودکان با این اختلال درگیر هستند و شیوع آن در پسرها بیشتر از دخترهاست. اختلال پردازش شنوایی با برخی بیماری‌های دیگر مرتبط است که همگی علائم مشابهی دارند. در واقع اختلال در خواندن نیز ممکن است تا حدی به این نارسایی مربوط باشد و همچنین متخصصان تصور می‌کنند برخی کودکانی که به این اختلال دچارند، به اختلال نقص توجه نیز مبتلا خواهند شد. 

ادامه مطلب: آشنایی با اختلال پردازش شنوایی و علائم آن